Впровадження системи енергомоніторингу в бюджетних організаціях Донецької області


В теперішній час на державному рівні приділяється значна увага питанням впровадження систем енергоменеджменту...

В теперішній час на державному рівні приділяється значна увага питанням впровадження систем енергоменеджменту та енергомоніторингу: прийнято ряд законів в сфері стимулювання впровадження енергосервісних послуг в бюджетній сфері та «Про енергетичну ефективність будівель» (від 22.06.2017 № 2118-VIII), розпорядження Кабінету Міністрів України   від 26.04.2017 №732-р «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах», а також підписано Меморандум про партнерство  між Держенергоефективності України та Донецькою облдержадміністрацією щодо запровадження  систем  енергетичного менеджменту  для підвищення  енергетичної ефективності будівель бюджетних установ.

З метою впровадження зазначених реформ в регіоні  Департаментом розвитку базових галузей промисловості облдержадміністрації спільно з Установою «Донецька агенція регіонального розвитку» та ТОВ «БІС-СОФТ», в рамках державно-приватного партнерства в серпні минулого року було продовжено та активізовано роботу щодо впровадження системи енергомоніторингу в бюджетних організаціях Донецької області, що дозволить скоротити  витрати обласного бюджету на енергоносії на 5-15 відс. При цьому ТОВ «БІС-СОФТ», як соціально відповідальною компанією, запропоновано запровадження системи енергомоніторингу (програмний продукт) для Донецької області на безоплатній основі  (на період  1 рік).

Передбачено, що зазначену роботу в бюджетних організаціях області  буде проведено в 2 етапи:

  • для бюджетних установ, що фінансуються з обласного бюджету;
  • для бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів (міста, райони, ОТГ).

На першому етапі для організації системної роботи в сфері енергоефективності, за період з серпня минулого року до теперішнього часу, здійснено наступне: розроблено «дорожню карту» впровадження системи енергомоніторингу в бюджетній сфері Донецької області; підготовлено перелік бюджетних установ, що фінансуються з обласного бюджету                           (205 установ); проведено 4 спільних робочих наради з питань впровадження системи енергомоніторингу  в бюджетній сфері Донецької області за участю представників Департаменту розвитку базових галузей промисловості облдержадміністрації,  Установи «Донецька агенція регіонального розвитку» та компанії-розробника програми енергомоніторингу  ТОВ «БІС-СОФТ»; визначено відповідальних осіб за напрямками в департаментах облдержадміністрації (9); підготовлено проект розпорядження голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П.І. щодо впровадження системи енергоменеджменту в бюджетній сфері Донецької області.

Також у другому півріччі 2017 року в області було проведено  6 навчальних семінарів  для представників департаментів  облдержадміністрації та для представників бюджетних установ за напрямками. Навчання щодо впровадження систем енергоменеджменту та енергомоніторингу пройшли 235 представників департаментів облдержадміністрації та бюджетних установ.

В результаті проведеної роботи (станом на січень п.р.) щоденна інформація про споживання енергоресурсів в систему вносять 117 бюджетних організацій з 205 (57,1%).

Слід відзначити кращий рівень організації роботи щодо енергомоніторингу  в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, керівництвом якого організовано щоденне внесення  даних в систему з жовтня минулого року.

Робота щодо впровадження системи енергомоніторингу в бюджетній сфері  регіону триває. У поточному році планується продовження цієї роботи в містах, районах та ОТГ області.